‘Kızılcık Şerbeti’ izleyenler neye uğradığını şaşırdı


FATİH’İN HAMİLE EŞİ DOĞA’YI ALDATMASI

Fatih ve Doğa evliyken ve ikiz bebeklerinin doğmasına çok az bir süre kalmışken Fatih, araba galerisinde çalışan Aylin’le tek gecelik bir aşk yaşar.

HAMİLE DOĞA’NIN EVİ TERK ETMESİ

Fatih’in kendisini aldattığını öğrenen Doğa, ailece yenen klasik akşam yemeklerinden birinde daha fazla dayanamaz ve ihanet nedeniyle Fatih’ten ayrılacağını söyleyerek evi terk eder.

DOĞA’NIN ANİ DOĞUMU VE BEBEĞİNİ KAYBETMESİ

Evi terk eden Doğa bir parkta üzüntüden ağlarken birden doğumu başlar ve acil hastaneye gider. İkiz bebek bekleyen Doğa’nın bebeklerinden biri, erken doğum nedeniyle ölmüştür, sadece kızını kucağına alabilmiştir.

KIVILCIM VE ÖMER’İN TRAFİK KAZASI

Doğa’nın acil doğuma alındığı haberini alan Kıvılcım – Ömer çifti, hastaneye yetişmeye çalışırken kaza geçirir. İlk sezon final sahnesinde yapılan anonsta ‘bir ölü’ denmesi izleyenleri uzun süren endişeli bir bekleyişe sürüklemişti.

NURSEMA’NIN EVLİLİĞİ VE İLK GECE CAMDAN DÜŞMESİ

Alev’in asistanı Umut ile aşk yaşamaya başlayan Nursema aceleyle tanıdık bir ailenin oğluyla evlendirilir. Bu evliliği istemeyen Nursema, ilk gece korkusuyla odada kaçarken, evlendiği adam onu camdan iterek düşmesine neden olur. Nursema ölümden döner.

NURSEMA’NIN EFSANE ‘KAPAK’ KONUŞMASI

Yoğun bakımda tedavi gördüğü sırada ailesine ‘balayında’ olduğu söylenen ve kötü davranılan Nursema, bir akşam yemeğinde bir araya getirdiği iki aileye tüm gerçekleri anlatmış, hem annesine hem de babasına olan kırgınlığını adeta haykırmıştır. Nursema’nın bu konuşması sosyal medya efsanelerinden biri haline geldi.

ALEV VE APO’NUN AŞKI

Kıvılcım’ın kardeşi, Doğa’nın teyzesi Alev, başlarda dalga geçtiği ancak sonraları etkisine girdiği Abdullah Bey ile yakınlaşır. Abdullah Bey de ona karşı boş olmadığını açıklayınca ikili arasında bir ilişki başlar.

İzleyenler, muhafazakar bir aile babasının yaşadığı bu aşk karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

ÖMER VE GÖRKEM’İN TEK GECELİK İLİŞKİSİ

Kıvılcım’dan ayrılan Ömer çareyi gecelerde aramaya ve içki içmeye başlar. Bir gece gizemli bir güzel kadınla kulüpte tanışıp bir gece geçirir. Kadın sabah olmadan gitmiştir, o kadının kim olduğu sonradan ortaya çıkacaktır

ÖMER VE GÖRKEM’İN YÜZLEŞME ANI

Geçirdikleri gecenin ardından genç kadından bir daha haber alamayan Ömer, bir iş görüşmesinde karşısında türbanlı olarak görünce büyük şok yaşar.

İzleyenler de bir o kadar şaşkınlığa uğramıştı.

ÇİMEN’İN TÜRBANA GİRMESİ

Kıvılcım’ın küçük kızı, Doğa’nın kız kardeşi Çimen, Görkem’in ağabeyi ile bir ilişki yaşamaya başlar. Evli olduğunu sonradan öğrendiği adam ile imam nikahı kıyan Çimen, annesinin karşısına yeni haliyle çıkınca hem izleyenler hem de dizideki ailesi adeta küçük dilini yutmuştu.

METEHAN’IN YAŞÇA BÜYÜK SEVGİLİSİ

Ömer’in oğlu Metehan bir gün yolda bir cüzdan bulur ve o cüzdan sayesinde modacı Azra ile tanışır. Azra ise genç erkekleri takıntı haline getirmiş sapkın bir kişiliktir. Bir süre ilişki yaşadıktan sonra ikili ayrıldı ancak Metehan’ın Azra ile yaşadıkları izleyicileri şaşırttı.

ALEV’İN APO’DAN HAMİLE KALMASI

Abdullah Bey ile aşk yaşamaya başlayan Alev, hamile kalır. Bunu öğrenen Abdullah Bey, Pembe Hanım’dan boşanmak ve Alev ile yaşamak ister.

PEMBE’NİN MERDİVENLERDEN DÜŞMESİ

Pembe’nin Abdullah bey ile ayrılmak istememesi üzerine eve yerleşen Alev huzursuzluk çıkarır. Bir gün Pembe Hanım ile Alev bahçede tartışırken Pembe merdivenlerden düşer. Aile Pembe’yi Alev’in ittiğini söyler.

PEMBE HANIM GÖRKEM’İN GERÇEK YÜZÜ İLE TANIŞIR

Pembe için hayallerinin gelini olan Görkem, düğünün ertesi sabahı gerçek yüzünü gösterir. Pembe’ye aslında açık olduğunu ve kendisini ezmelerine asla izin vermeyeceklerini söyler.

BONUS: ABDULLAH BEY

Beyin kanaması geçiren Settar Tanrıöğen, tedavisi uzun sürünce dizi kadrosundan ayrılmak zorunda kaldı. Bu süreçte dizide canlandırdığı Abdullah Bey karakterine ‘covid’ teşhisi koyuldu ve ekranda görülmedi. Tanrıöğen yerine Abdullah Bey karakterini Ahmet Mümtaz Taylan canlandırmaya başladı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x