Tecrübeli Analistler Bu 4 Altcoin İçin Bu Seviyelere Düşüş Bekliyor!

Kripto analisti David lider altcoin fiyatının 2.700 dolara kadar düşeceğini tahmin ediyor. Altcoin Sherpa takma adlı analist bu yıl patlama yapan OM’un bir dip dalışı yapacağını öngörüyor. Bluntz takma adlı analist ise Solana ve Solana tabanlı bir meme coin’de geri çekilme bekliyor.

ETH fiyat tahmini: Lider altcoin için masada düşüş var!

Ethereum’un (ETH) fiyatı, 4 Mart – 10 Mart 2024 haftasında 3.550 dola ile uzun vadeli direnç bölgesinin üzerine çıktı. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.800 dolardan önceki son direnç seviyesiydi. Ancak, ETH fiyatı yalnızca yıllık en yüksek seviye olan 4.100 dolara ulaştı. Daha sonra ise lider altcoin fiyatı 3.550 dolar bölgesinin altına geriledi. Bu hareket, önceki kırılmanın yalnızca bir sapma olduğunu (kırmızı elips) ve bunu genellikle keskin bir düşüşün izlediğini gösteriyor. Nitekim, fiyat bu hafta direnç olarak 3.550 dolar bölgesini teyit etti ve keskin bir düşüş yaşadı (kırmızı ok).

Bu arada, haftalık RSI 70’in altına düştü ve aşağı doğru eğimli. Bu da ayıların geri döndüğünü gösteriyor. Bu nedenle ETH fiyatının, önceki direnç bölgesi ve 20 haftalık MA çizgisinin oluşturduğu 2.700 dolarlık destek bölgesine doğru düşmeye devam etmesi mümkün. Bu da mevcut sevisinden yaklaşık %20’lik bir düşüş anlamına geliyor.

ETH/USDT haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En olası görünüm, ETH fiyatının yatay destek bölgesi olan 3.250 doların altına düşeceğini işaret ediyor. Dahası, bu düşüşün yakın gelecekte 2.700 dolara doğru ilerleyeceğini gösteriyor. ETH fiyatı haftalık zaman diliminde 3.500 dolar bölgesinin üzerine çıkarsa düşüş görüşü geçersiz olacaktır.

OM fiyat tahmini: Bu seviyelere doğru biraz soğuyacak!

Altcoin Sherpa takma adlı analist, RWA kategorisindeki kripto varlıklarının hala “güçlü” olduğunu söylüyor. Analiste göre, gerçek dünya varlık tokenizasyonuna odaklanan Mantra (OM), Fibonacci geri çekilme seviyelerine dayalı bir yükseliş trendine devam etmeden önce muhtemelen daha da düşecek. Bu bağlamda analist, şu açıklamayı yapıyor:

OM’nin muhtemelen biraz soğuyacağını ve 0,60 dolar ya da 0,50 dolar seviyelerinde bir dip bulacağını düşünüyorum. Bu Fibonacci seviyelerinin ilginç seviyeler olduğu görülmüştür. Ancak bunda daha uzun vadeli bir dip için biraz konsolidasyon görmek istiyorum.

Kaynak: Altcoin Sherpa

WIF Coin fiyat tahmini: Altcoin ABC düzeltmesine giriyor!

Bluntz takma adlı popüler analist, Solana tabanlı dogwifhat’ın (WIF) bir düzeltme göreceğini söylüyor. Analist, teknik analizinde Elliott Wave teorisini uyguluyor. Bluntz’a göre, WIF beş dalgalı bir ralliyi tamamlamış ve şimdi bir ABC düzeltme dalgasına girmeye hazır görünüyor. Bu doğrultuda analist şöyle diyor:

Bence WIF’in başlangıcından itibaren makro 5 [dalga] burada tamamlanmış olabilir. Tüm dalgalar hesaba katılmış ve bir sonraki parabolik bacaktan önce muhtemelen uzun bir ABC devam ediyor.

Kaynak: Bluntz

SOL fiyat tahmini: Üç dalgalı bir düzeltme

Bluntz ayrıca lider altcoin rakibi Solana’ya bakıyor. Analiste göre, Solana’nın mevcut seviyeden yaklaşık %7 düşmesi gündemde. Analist, SOL’un üç dalgalı bir düzeltme modeli devam ettiğini belirtiyor. Bu doğrultuda Bluntz, “Bana kalırsa SOL’da bir sonraki yükselişi düşünmeden önce 160 doları aşmak olası görünüyor.” diyor.

Kaynak: Bluntz

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x